Yüzün Şekillendirilmesi Nedir? Yüzün Şekillendirilmesi Nasıl Yapılır?

Yüzün Şekillendirilmesi

Dolgun bir yüze sahip birçok kadın, yüzlerinin daha ince görünmesini ister. Bunun en etkili yolu, yüzü fondöten ve pudra ile şekillendirmektir. Bu ürünler, yüzün daha oval görünmesine yardımcı olur.

Üç farklı derinlik seviyesinde üç fondöten veya pudra rengi seçmeniz gerekir.
> İlk renk, ten rengine tam olarak uymalıdır. Bu uygulayacağınız gerçek fondöten rengidir.
> İkinci renk, ışık rengidir; ilk renkten bir seviye daha açık bir renk olmalıdır.
> Üçüncü renk, gölge rengidir; ilk renkten bir seviye daha koyu olmalıdır.
> Üç ton arasında dikkat çekici bir farklılık olmamalıdır.

Tüm yüzünüze gerçek fondöten rengini uygulayınız. Ovalin en geniş yeri göz çukurlarının olduğu kısımdır. Ovalin yüksekliği ve uzunluğu ise alnınızın tepesinden çenenizin ucuna kadar olan mesafedir. Alnınıza, göz altınıza, elmacık kemiğinin üstüne ve çenenin ucuna ikinci veya ışık fondöten rengini uygulayınız. Işık verdiğiniz bu noktalar gözün ilk odaklanacağı yerler olacaktır. Son olarak ovalin dış kenarlarına, şakaklar, saç çizgisi ve yanaklarınızın yanlarını kapsayacak şekilde gölge fondöteninizi veya en koyu renginizi uygulayınız. Dış bölgeleri koyulaştırıp görsel olarak bu bölgelerin arka plana itilmesi, yüzün daha dar ve oval görünmesini sağlar. Açık renk bir cilde “gölge”, bronz ya da siyah cilde ise “ışık” uygulayınız.

Pürüzsüz bir görünümü ise üç farklı tonda pudra ile elde edebilirsiniz. Gerçek fondöten renginize uygun bir pudra, yüzünüze verdiğiniz ışık rengi ile uygun bir pudra ve gölge renginize uyumlu bir pudra ile daha oval bir görünüm veren etki yaratabilirsiz.

yuzun-sekillendirilmesi yuzun-sekillendirilmesi1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir