Hdd ve SSD’ler Hakkında Genel Bilgi

Hdd ve SSD’ler Hakkında Genel Bilgi

Depolama teknolojisi geleneksel dayanak sabit disk sürücüsü (HDD) olmuştur. HDD kapasitesi% 40 yıllık artış Bununla birlikte, onların rastgele giriş / çıkış (I / O) performans yılda sadece 2% arttı. Bu bugünün kurumsal, web, bulut, yüksek kapasite ve performans hem de gerektiren sanallaştırılmış uygulamaların bazıları için, HDD’ler bile GB başına maliyet onların önemli düşüş ile, bir maliyet-etkin depolama çözümü teslim anlamına gelir. Son zamanlarda, alternatif bir depolama aygıtı teknolojisi, katı hal sürücüsü (SSD), önem kazanmaya başlamıştır. SSD’ler derece yüksek performans sunan, ancak sürücünün başına çok daha az kapasiteye sahip. Bunlar, sabit disk sürücüleri ile karşılaştırıldığında, aynı zamanda, nispeten pahalıdır ve bir yazma dayanıklılık sınırı vardır.
HDD ve SSD özellikleri göz önüne alındığında, BT departmanları artık en iyi şekilde belirlenmesinde maliyet-etkin bir şekilde kurumsal uygulamaların performans ve kapasite gereksinimlerini yerine bir seçim, ama aynı zamanda bir meydan okuma var. Bu zorluğun üstesinden ve onların depolama kumaşın içine HDD ve SSD’ler entegre nasıl belirlemek için, BT departmanları ilk farklı uygulamalar için SSD vs HDD performansı, kapasite ve maliyet değerini ölçmek gerekir.
Bu beyaz kağıt, çeşitli simüle uygulama iş yükleri Dell Labs SSD ve HDD bağımsız performans testleri sonuçlarını içerir. Amaç en etkili diskler ve SSD diskler tarafından sağlanan farklı maliyet, performans ve kapasite özellikleri yararlanmak için gereken bilgiler ile BT departmanları sağlamaktır.
Ayrıca, bu beyaz kağıt Dell PowerVault ™ MD Depolama ve PowerEdge ™ sunucu ailelerin bir bakış sağlar ve mimari sorunsuz diskler ve SSD diskler hem entegre gösterir. Kağıt IT departmanları hem bir EqualLogic ™ PS Serisi SAN SSD ve HDD sürücüler arasında otomatik katmanlama kaldıraç maliyetini azaltmak ve performansı artırmak nasıl göstererek varmıştır.

NOT: Bu analiz için, biz SSD yazma dayanıklılık sınırı olma maliyetini etkilemez farz ve yazma görev döngüsü o yaklaşık% 10 olduğu (süreyi 24 saatlik bir süre içinde yazılı geçirdi).

Vertex 2 Solid State Drive

hdd

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir