Hayalet Gemi Romanının Özeti

HAYALET GEMİDEN S.O.S

YAZAR:THOMAS BREZİNA
KAHRAMANLAR:AKSEL,LİLO,DOMİNİK,POPPİ
SAYFA:203
KİTABIN ÖZGÜN ADI:SOS VOM GEISTERSCHIFF
YAYIMLAYAN :SAY YAYINLARI
ÇEVİREN:ESAT NERMİ

Kafadarlar Dominik’in yarışmadan aldığı telsizle oynarken s.o.s. imdadı duyarlar ve sesin geldiği yeri anlamaya çalışırlar.Ses Ren’deki hayalet gemiden geliyordu. Hepsi dehşete kapılıyordu. En sonunda Lilo gemiye gitmeye karar verdi. Birkaç metre uzaklarında eski bir kayık vardı.Binip gemiye gitmeleri on beş dakikayı almıştı. Gemide her yer iskeletle kaplıydı ama Dominik bir şey görmüştü o iskeletler bir iple kontrol ediliyordu.
Geminin kaptan kamarasında bir adam zincire vurulmuştu. Adamın ağızındaki bandı çıkaran Dominik adama”bu da ne?” diye sordu adam ona”kaç buradan bomba patlayacak dedi. Ve bombayı gösterdi Dominik ona”nerede” dedi adam bombayı gösterince Dominik bombayı ellemeyi düşündü ama vazgeçti .O sırada Ren kıyısındaki Poppi’ye bir adam kayığa ne olduğunu sordu. Poppi ona olayı anlattı ve adam küfür etmeye başladı ve kızın elindeki telsizi alarak Lilo’ya’bombayı buldunuz mu diye sordu.Lilo’dan evet cevabı alınca bombadaki yeşil kabloyu kesmesini soyledi. Ve sonunda bombayı etkisiz hale getirmişlerdi. Adama olayı sormadan gemideki adam Lilo ile Dominik’i gemiden atmıştı. Ren kıyısındaki adam da kaçmıştı. Kafadarlar ne olduğunu anlamamıştı. Ve bu olaydan kimseye bahsetmeyeceklerdi.
Lilo bu adamı araştırmıştı ve adamın adının GELİNCİL ERWİN olduğunu öğrenmişti. Kafadarlar bir bilgi yarışmasına katılmışlardı. Lilo’nun grubunda Klara diye bir kız birinciydi. Lilo ikinciydi. Poppi’nin grubunda Poppi birinciydi. Lilo ve grupların birincileri,ikincilerinin yataklarında siyah bir zarf vardı.
< SENİNLE BAĞLANTI KURACAĞIZ, YAP BUNU SEN BİZE LAZIMSIN>
Yazıyordu. Kimse bunu anlamıyordu. Zaten o gece Ren’de bir gezinti vardı. Tekneyle gezilecek. Bazı yerlerde resim çektirmek için durulacak ama karaya inilmeyecekti .O sırada kafadarlar olayları düşünürken Lilo’nun Hayalet gemisinin tekrar ortaya çıkacakmış gibi bir hisse kapılmıştı. Henüz on beş dakika olmadan bu hissi gerçek olmuş ve Hayalet gemi ortaya çıkmıştı. Ama Lilo biraz karnı ağrıdığı için geziye katılamamıştı. Tam o sırada gemide bir sarsıntı oldu kimse bir şey anlayamadan etrafı bir koku kaplamıştı ve bu koku herkesi bayıltmıştı.

Oradan sadece birinciler ve kafadarlar kaçırılmıştı hepsi bir zindana atılmıştı. İlk uyanan Poppi olmuştu. Kapı kilitli olmadığı için dışarı çıkıp konuşulanları dinledi. Ve düş kırıklığına uğradı kaptanda kendilerini kaçıranlara yardım ediyor hatta onlarla iş birliği yapıyordu. Dr.Franka denilen kişinin aslında yarışmayı düzenleyen kişinin sekreteri olduğunu öğrendi. O sırada Lilo’nun Ren kıyısından bombayı imha ettikten sonra adamın koştuğu ev aklına geldi ve hemen oraya gitti. Evin duvarı ve her yeri tahtalarla çakılmıştı. Tahtaları çıkarıp içeri girebildi. Yanına Poppi’nin maymununuda aldı. Salondan aşağıya inen gizli bir kapı vardı. İçeri girince buranın bir labarotuvar olduğu anlaşılıyordu. O sırada kaçırılanlar da orda bulunuyordu. Lilo’nun yanında yarışmanın doktoru Dr.Otto’da vardı.
O anda Lilo’yu gemiden iten adam ortaya çıktı ve herkese ellerini kaldırmasın istedi ve herkes bunu yapmak zorunda kaldı çünkü adamın silahı vardı. O sırada Poppi’nin maymunu adamın suratına atladı ve adamın silahı düştü Dr.Otto silahı aldı ve Dr.Franka’ya doğrultup polis çağırdı. Gemiden iten adam başını demire vurup bayılmıştı. O nedenle yerden kalkamıyordu. Polis olayı halledince kafadarlar olayı tamamen öğrenmek istediler polis onlara kısaca şöyle özetledi”Dr. Franka aslında ruh hastası biri gündüzleri normal bir insan geceleri ise çılgın bir profesöre dönüşüyor. Yani kişilik bölünmesi,yapmaya çalıştığı şey ise olmayan bir yaratığa sizin beyinlerinizi ekleyerek süper zeka bir insan yapmayı düşünüyordu. Gelincik Erwin’i dişlerine zehirli dolgu yaptım diye kandırarak kullanıyordu. Aslında bu Gelincik Erwin hapisten kaçmış ve polisin aradığı biri” Diye cevap verince Kafadarlar neşelendi. Onlara bu olayı çözümledikleri için bir Mısır seyahati kazandılar. Ama onlar bu seyahatten çok bu olayı çözümleme mutluluğu içindeydiler

THOMAS BREZİNA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir